Artykuły dla przedszkoli

Hiszpańska marka Jovi to synonim wysokiej jakości. Plastyczne artykuły dla przedszkoli są więc wykonane z najlepszych surowców i nietoksyczne, dzięki czemu przedszkolaki mogą świetnie wykonać wszystkie twórcze prace, natomiast opiekunowie nie muszą martwić się o bezpieczeństwo podopiecznych. Oferta dystrybuowanych przez nas produktów Jovi dla przedszkoli jest wyjątkowo bogata, ponieważ wiemy doskonale, jak kreatywne potrafią być dzieci. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z rozbudowanym asortymentem artykułów plastycznych do twórczej zabawy, przeznaczonych dla najmłodszych. To niezwykle ważne, by zapewnić dzieciom dostęp do pełnej gamy produktów, dzięki którym będą mogły stworzyć autorskie dzieła sztuki z różnych dziedzin plastyki. Ofertę przyborów plastycznych dla przedszkoli kierujemy zatem do wszystkich placówek, którym zależy na artystycznym rozwoju swoich podopiecznych.

Plastyka w przedszkolu – bezpieczne produkty

W asortymencie Jovi dostępne są artykuły dla przedszkoli przeznaczone do tworzenia dzieł plastycznych różnymi technikami. Proponujemy różne produkty zarówno do rysowania i malowania, jak i modelowania. Nadążając za nieposkromioną dziecięcą wyobraźnią, proponujemy artykuły do malowania nie tylko na papierze i innych standardowych podłożach, lecz także farby i kredki pozwalające tworzyć oryginalne obrazy na twarzy i całym ciele. Asortyment przyborów do rysowania obejmuje kredki świecowe w wielu kształtach, m.in. okrągłe i sześciokątne oraz uwielbiane przez dzieci różnokolorowe flamastry – również te z brokatem, metalizowane oraz flamastry do tkanin. Spośród produktów do malowania szczególnie polecamy farby do malowania palcami, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim maluchom. W ofercie artykułów plastycznych do modelowania znajdą Państwo glinę, ciastolinę i plastelinę – trzy masy plastyczne, z których można tworzyć dowolne postaci i kształty. Gwarantujemy, że artykuły dla przedszkoli Jovi posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, dopuszczające je do bezpiecznego użytku przez dzieci.

 

Artykuły dla przedszkoli, plastelina dla przedszkoli

PLASTELINA JOVI

Plastelina jest masą do modelowania, nietwardniejącą. Jest przyjemna w dotyku, bardzo plastyczna i niezbyt ciągliwa. Plastelina Jovi wykorzystuje napełniacz roślinny, dzięki czemu ten sam ciężar produktu posiada o 33% więcej objętości, a pamiętajmy o tym, że dla dzieci w zabawie ważna jest właśnie objętość: w końcu im więcej plasteliny, tym więcej frajdy! Inną ważną cechą charakterystyczną plasteliny Jovi jest jej zwiększona plastyczność i niezwykle żywe kolory. Jest nietoksyczna i bezpieczna dla dziecka.

Zalety

 • Mocna tekstura
 • Giętka i elastyczna: bardzo łatwo wyjąć ją z foremki, nie niszcząc kształtu. Można ją łatwo wygładzać palcami, nie pozostawiając śladów
 • Może być modelowana w niskich temperaturach
 • Ma dużą plastyczność, dzięki czemu łatwo się modeluje
 • Utworzone formy nie deformują się
 • Pozwala na mieszanie kolorów
 • Szeroka gama 15 żywych kolorów + 6 kolorów fluorescencyjnych
 • Nie wysycha
 • Plastelinę można pokryć werniksem: w ten sposób zabezpieczamy ją przed kurzem.

Przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 lat. Może być wykorzystywana także przez dorosłych, niezależnie od wieku, do modelowania, wykonywania form, modeli uzębienia, figurek do filmów rysunkowych, wykonywania ćwiczeń terapeutycznych.

Ma zastosowanie w pracach manualnych polegających na modelowaniu podstawowych figur geometrycznych, makaroników, kół lub kółek. Doskonale sprawdzi się w takich technikach jak inkrustacja, modelowanie na stelażu, malowanie z plasteliną.

Cele dydaktyczne:

 • Rozwój zmysłu estetycznego
 • Rozwijanie sprawności manualnej w pracy trójwymiarowej
 • Rozróżnianie płaszczyzny i trójwymiarowości
 • Ćwiczenie sprawności palców
 • Stymulowanie tworzenia form artystycznych w odpowiedzi na określony bodziec
 • Rozwój motoryki małej.

Sposób czyszczenia:

 • W przypadku ubrudzenia ubrania plasteliną, nie należy go suszyć w suszarce automatycznej, ponieważ mogłoby to uniemożliwić późniejsze usunięcie plam. Należy ręcznie usunąć możliwie jak największą ilość produktu : można wykorzystać samą plastelinę, żeby odkleić jej resztki z ubrania.
 • Zazwyczaj pranie w pralce powinno wystarczyć do usunięcia plam. Jeśli pozostaną jeszcze jakieś resztki plasteliny, można uprać ubranie ręcznie mydłem w kostce.

 

Artykuły dla przedszkoli – Plastelina – Dostępne opakowania:

 • 30 kostek 50 g w 15 kolorach (2 kostki z koloru) art. 70S
 • 30 kostek 50 g w 5 kolorach (6 kostek z koloru) art. 70B
 • 30 kostek 50 g w 6  kolorach, fluorescencyjne (5 kostek z koloru) art. 70F
 • 10 kostek 50 g , 10 kolorów, art. 70/10S
 • 15 kostek 150 g, 15 kolorów, art. 71S
 • 15 kostek 150 g w 5 kolorach (3 kostki z koloru) art. 71B
 • 10 kostek 150 g, 10 kolorów, art. 71/10S
 • 15 kostek 350 g, 15 kolorów, art. 72S
 • 15 kostek 350 g w 5 kolorach (3 kostki z koloru) art. 72B

 

 

 

Flamastry dla przedszkoli, artykuły dla przedszkoli

FLAMASTRY JOVI

Wysokiej jakości flamastry Jovi wyposażone są w niewciskaną i wydajną końcówkę o grubości 3mm oraz wentylowaną skuwkę, bez której zachowują swoje właściwości do 96 godzin. Tusze wykonane są z barwników spożywczych, bez alkoholu. Flamastry nadają się do rysowania na wszystkich rodzajach papieru, z wyjątkiem tych mocno satynowanych i porowatych. Dobrze się wchłaniają i nie rozmazują. Ponieważ zastosowane tusze są zmywalne z rąk i ubrań, flamastry Jovi nadają się dla dzieci już od 4 roku życia.

Flamaster jest przyrządem do rysowania cechującym się dużą precyzją, jednolitością i intensywnością kreślonych linii, wymagającym przy tym w miarę szybkiego wykonania ruchów. Flamastry dozują i przenoszą na papier dokładnie określoną ilość tuszu i posługiwanie się nimi nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, oprócz zamykania skuwki po każdorazowym użyciu, aby zapobiec wysychaniu tuszu, znajdującego się wewnątrz flamastra.

Zalety:

 • Tusze wykonane z barwników spożywczych
 • Końcówka bardzo mocna i odporna
 • Korek bezpieczeństwa
 • Skuwka zaciskowa, z otworkiem wentylacyjnym, odporna na deformacje
 • 24 atrakcyjne kolory
 • Flamastry MAXI mają końcówkę w kształcie strzałki, zapobiegającą wciskaniu
 • Zmywalne zarówno z rąk, jak i z ubrań
 •  

 

 

Flamastry dostępne są w następujących opakowaniach:

 • 96 flamastrów w kubełku w 8 kolorach (12 flamastrów z koloru) art. 1696
 • 144 flamastry w pudełku w 12 kolorach (12 flamastrów z koloru) art. 1699

 

Artykuły dla przedszkoli, flamastry duże opakowanie,

FLAMASTRY MAXI JOVI

Wysokiej jakości flamastry Jovi MAXI posiadają niewciskaną i wydajną końcówkę o grubości 5,8mm oraz wentylowaną skuwkę, bez której nie zasychają przez 96 godzin. Tusze wykonane są z barwników spożywczych, bez alkoholu. Flamastry nadają się do rysowania na wszystkich rodzajach papieru, z wyjątkiem tych mocno satynowanych i porowatych. Dobrze się wchłaniają i nie rozmazują. Ze względu na to, że flamastry Jovi MAXI są zmazywalne z rąk i ubrań, nadają się dla dzieci już od 4 roku życia.

 

Artykuły dla plastyków – Farby plakatowe –  Dostępne opakowania:

 • 48 flamastrów w kubełku, w 12 kolorach (4 flamastry z koloru) art. 1748
 • 96 flamastrów w pudełku, w 12 kolorach (8 flamastrów z koloru) art. 1799

 

Farby plakatowe w butelkach, artykuły dla przedszkoli

FARBY PLAKATOWE JOVI

Malowanie farbami plakatowymi nigdy nie znudzi się ani małemu, ani dorosłemu plastykowi. Bogactwo kolorów pobudza wyobraźnię, a dzięki temu, że barwy farb Jovi można bez problemu łączyć, łatwo jest uzyskać wymarzony kolor. Farby plakatowe Jovi są przeznaczone do malowania na wielu powierzchniach: na papierze, kartonie, drewnie, glinie czy ciastoplastelinie. Używając akcesoriów typu pędzel, szpatułka, gąbka czy wałek, można osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

Farby plakatowe są dostępne w opakowaniach o pojemności 250, 500 oraz 1000 ml.

Dostępne kolory: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, cielisty, brązowy, seledyn, zielony, błękit, granatowy, fioletowy, czarny; dodatkowo o pojemności 500ml: srebrny i złoty.

Artykuły dla przedszkoli, kredki świecowe duże opakowanie,

KREDKI ŚWIECOWE TRÓJKĄTNE JOVI

Dostępne w sprzedaży hurtowej kredki świecowe trójkątne są niebrudzące i niełamliwe, o żywych i świecących kolorach. Posiadają ergonomiczny kształt, dzięki czemu doskonale dostosowują się do ręki dziecka. Długość kredki oraz jej kształt uczą prawidłowego układu ręki. Pozwalają kreślić łagodne i jednolite linie. Są bardzo wydajne, ponieważ cała kredka jest wkładem.

Opakowanie zwiera 300 szt. kredek w 12 kolorach (25 szt. z koloru) art. 979

Artykuły dla przedszkoli, kredki świecowe duże opakowanie,

KREDKI ŚWIECOWE Z TEMPERÓWKĄ JOVI

Kredki świecowe trójkątne z temperówką są niebrudzące i niełamliwe, a ich żywe i połyskliwe kolory zachwycą najmłodszych. Dzięki ergonomicznemu kształtowi doskonale dopasowują się do dłoni dziecka. Długość kredki oraz jej kształt uczą prawidłowego układu ręki. Pozwalają kreślić łagodne i jednolite linie. Są bardzo wydajne, ponieważ cała kredka jest wkładem.

Kubełek zwiera 72szt. kredek w 12 kolorach (6szt. z koloru) art. 973/72

Artykuły dla przedszkoli, kredki świecowe duże opakowanie,

KREDKI ŚWIECOWE OKRĄGŁE JOVI

Małe, okrągłe, miękkie… Takie są kredki świecowe Jovicolor! Nadają się dla odbiorców w każdym wieku, jednak szczególnie zalecane jako pierwsze kredki dla małych dzieci. Dlaczego? Ponieważ nie brudzą rąk, są bezwonne i nie łamią się. Pozwalają kreślić łagodne i jednolite linie. Są bardzo wydajne, ponieważ cała kredka jest wkładem. Doskonałe przy cieniowaniu.

Opakowanie zawiera 300 szt. kredek w 12 kolorach (25szt. z koloru) art. 989

Artykuły dla przedszkoli, kredki świecowe duże opakowanie,

KREDKI ŚWIECOWE OKRĄGŁE Z TEMPERÓWKĄ

Dzięki załączonej do opakowania temperówce możliwe jest kreślenie kredkami świecowymi Jovicolor ostrych, cienkich linii. Dzięki temu, że nie brudzą rąk, nie mają zapachu i są niełamliwe, polecamy je szczególnie jako pierwsze kredki dla maluchów.

Kubełek zawiera 60 szt. kredek w 12 kolorach (5 szt. z koloru) art. 980/60

Artykuły dla przedszkoli, pastele duże opakowanie,

PASTELE – MIĘKKIE KREDKI JOVI

Pastele w żywych kolorach to miękkie kredki stosowane przez plastyków w każdym wieku. Szczególnie zalecane są dla małych dzieci, ze względu na ich miękką fakturę. Kryjące. Kredki można stosować na wszystkich rodzajach papieru, bristolu i kartonie oraz na powierzchniach drewnianych. Bezwonne. Przyjemne i wygodne w rysowaniu. Są bardzo wydajne, ponieważ cała kredka jest wkładem.

Opakowanie zawiera 144 szt. pasteli w 12 kolorach (12 kredek z koloru) art. 939

Artykuły dla przedszkoli, kredki świecowe duże opakowanie,

KREDKI ŚWIECOWE SZEŚCIOKĄTNE DŁUGIE JOVI

Kredki bardzo wytrzymałe o jednolitej budowie i wyjątkowo intensywnej kolorystyce, które świetnie pokrywają papier. Są przy tym bardzo wydajne, gdyż cała kredka jest wkładem. Ich sześciokątny kształt chroni przed zsunięciem się z biurka. Są przyjemne i wygodne w rysowaniu, lekko przesuwają się po papierze. Bezwonne, nie kleją się i nie wydzielają wilgoci.

Opakowanie zawiera 300 kredek (25 szt. z koloru) art. 909

 

Zobacz pozostałe artykuły z naszej oferty przedstawione w wygodnym katalogu KLIK